• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Ostatnio sporo informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, głównie w sporych aglomeracjach. Takie wiadomości są bardzo martwiące. Ci z nas, którzy nawet odrobinę myślą przyszłościowo są zmuszeni przyznać, że taki stan nie ma prawa być lekceważony. Jeżeli każdy zastanowiłby się w jaki sposób może sam przysłużyć się do zredukowania tworzenia zanieczyszczeń, to problem w zasadniczej mierze zostałby wyeliminowany. Co warto wziąć pod uwagę? Zastanówmy się jakim opałem ogrzewamy nasze domy?

Miał to zdecydowanie nieekologiczny opał. Jakim materiałem grzewczym należałoby go zamienić? Myślałeś o zaskakujących parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet jak również pellet powstaje z trocin drzewnych. Poddany przetworzeniu doskonale przydaje się do ogrzewania w kominku lub celowo zmodyfikowanym kotle na pellet. Do wytworzenia tego materiału nie niszczy się wielkich rejonów lasu, zaledwie wyzyskuje się odpady. W takiej sytuacji nie naruszamy środowiska! Materiały te cechuje wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Pomijając to brykiet i pellet jest niebywale czystym i wygodnym paliwem.

W sklepach stacjonarnych można zakupić pellet i brykiet wytworzony z różnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wyprodukowany z odpadów drzewa dębowego.

Streszczając wspomniane w tekście przypadki należy pamiętać o czystym powietrzu. W takim przypadku bez trudności przysposobimy opał do aktualnych wytycznych.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.