• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Podróżowanie samochodem po Polsce

Chociaż ceny paliwa nie są zbytnio niskie, a na dodatek polskie drogi w dalszym ciągu nie należą do generalnie bardzo dobrych, to nikt nie powiedział, że zwiedzanie naszego kraju za pomocą auta jest kiepskim pomysłem. W końcu można wymienić bardzo wiele ładnych miast oraz miasteczek czy tysiące zabytków, atrakcji turystycznych…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie kraju nad Wisłą, początkowo warto przede wszystkim ustalić trasę. Zakładając, iż wyjeżdżamy z Warszawy, warto na początek zajechać na Mazury. Należy jasno przyznać, że powiedzmy dwa dni w Giżycku to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są fantastyczne, lecz trzeba wyruszyć dalej – a może Hel? Generalnie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednakże to chyba jedyna wada. W końcu nadbałtyckie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto pojechać do Gdańska, ponieważ to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin samochodem od Gdańska znajduje się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Potem warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w Krakowie to minimum. Nawet te osoby, które już były w Krakowie, jak najbardziej powinny powtórzyć zwiedzanie. Z byłej stolicy Polski warto udać się chociażby do Zakopanego, czyli stolicy Tatr… To przykładowy plan podróży po kraju; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.